Piramisok a tenger mélyén
2016. március 20. írta: Csiribusz

Piramisok a tenger mélyén

Japán partjainál egy búvárcsoport rejtélyes kőtömböket látott meg a tenger mélyén. A Yonaguni sziget partjainál, kb. 25-30 méteres mélységben található építményekről teljes bizonyossággal állítható, hogy nem természeti jelenségek, emberi munkával készültek. A legnagyobb nagyjából 73 méter hosszú, 25 méter széles és 13 méter magas. Az építmények legalább 6000 évesek. Ez azt jelentené, hogy ezek a világ legősibb épületei. A kőtömbökön emberi kéz nyomait fedezték fel: véseteket, karcolatokat, elmosódó állatábrázolásokat.

japan1.jpg

japan2.jpg

japan3.jpg

Egy természettudósokból álló búvárcsoport 1986-ban váratlanul rejtélyes víz alatti kőtömbökre bukkant a Japánhoz tartozó Yonaguni-sziget partjainál. A 300x150 méteres területen piramishoz hasonló, lépcsőzetesen elrendezett sziklákra leltek. A régészeti felfedezés jelentőségét azóta is vitatják, bár legtöbben japán Atlantiszként emlegetik.

Akkoriban a Yonaguni-szigettől nem messze még két helyen bukkantak víz alatti leletekre. Okinawa mellett egy kerek, kőből készült építményt találtak az óceán rejtekében, Aguni szigeténél pedig hosszan húzódó falakat fedeztek fel.

Az Okinawa-szigeti Ryukyu Egyetem geológia professzora, Maszaki Kimura immár 15 éve foglalkozik a Yanaguni-monuments-ként ismert romok kutatásával. Biztos abban, hogy nem természetes képződményekkel van dolga. Létrehozásukat 5-8000 évvel ezelőttre datálja. A titokzatos elsüllyedt város épületeit szintén felfedezni vélte: egy kastélyt, egy szent helyet, s egy sziklába faragott utat, mely megkerüli az adott létesítményt.

Kimura úgy sejti, kapcsolat lehetett az ókori egyiptomi, az amerikai civilizációk, s ezen elsüllyedt város között, mely a japán kultúrával aligha összeegyeztethető. „Hogy biztos eredményt kapjunk, annak egy módja van: újból és újból visszatérni a helyszínre, és leleteket, bizonyítékokat kell gyűjteni.” – nyilatkozta. Egy dolog azonban kétségtelen: ha egy letűnt civilizáció nyomairól van szó, az gyökeresen megváltoztatja az eddigi történelmi ismereteinket.

A kutatásoknak gátat szab, hogy a japán kormány szkeptikus a leleteket illetően. Azoknak a szakemberek az oldalán áll, akik szerint csupán a természet egy újabb csodájára leltek a búvárok, és nem egy elsüllyedt városra.

Forrás: egyazegyben.com

Képforrás: secretsofthefed.com; pinterest.com

A bejegyzés trackback címe:

https://kepzeletvagyvalosag.blog.hu/api/trackback/id/tr458506808

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Slepy 2016.03.20. 15:26:02

Aki azt mondja erre hogy a természet egy újabb csodája, az csak néz de nem lát, vagy hazudik.

Equu1N0X 2016.03.21. 19:06:58

Annyi piramis van ezen a bolygón mintha muszájból épitették volna őket.Minden földrészen megtalálhatóak és minden fejlettnek mondható ókori civilizáció épített ilyen építményeket,akik állítólag nem lehettek kapcsolatban egymással.Valami értelme csak volt,hogy annyi időt és energiát fektettek a megépítésükbe.

Csiribusz 2016.03.21. 20:36:07

Persze, volt funkciójuk, de nem a temetkezés, ahogyan nekünk laikusoknak beállítani szokták. Szerintem vannak, akik ezzel tisztába is vannak, de tartják a szájukat. Úgy tesznek, mintha ezek a piramisok nem is léteznének, pedig elég egyértelműen kiszúrják a szemünket. Valami nagyon nagy titok lehet a háttérben.
süti beállítások módosítása