Híres emberek bátor és szerencsétlen szeretői
2017. július 03. írta: Csiribusz

Híres emberek bátor és szerencsétlen szeretői

Akad, aki az életével fizetett, amiért királyok, hadvezérek, uralkodók szeretője lett. Ha életükben nem is, de haláluk után biztos, hogy sok szerető megbánta, hogy valaha bemászott egyik-másik uralkodó, király, hadvezér ágyába, de az sem kérdés, hogy akad, aki már életében érezte, hogy rossz döntést hozott, mert a szerető szerepe okozta a vesztét.

Servilia CaepionisJulius Caesar szeretője: Caesar sok híres szeretőt tartott, de a római történetíró Suetonius feljegyzései szerint Servilia Caepionis, Marcus Iunius Brutus anyja volt a kedvenc ágyasa.

A nő szülei elváltak, majd hamarosan meghaltak, ezért Servilia a nagybátyához, Marcus Livius Drusushoz költözött a testvéreivel. Időszámításunk előtt 85 környékén Servilia hozzáment Marcus Junius Brutushoz, akitől megszületett Marcus Iunius Brutus.

Később a nő Decimus Junius Silanus szeretője lett, akinek három lányt szült, majd időszámításunk előtt 64 környékén Julius Caesar ágyasává vált, amivel örökre beírta magát a történelembe. Servilia egészen időszámításunk előtt 44. március 15-ig melegítette a férfi ágyát, tehát addig, amíg Caesar meg nem halt.

A férfi annyira rajongott a nőért, hogy a gall háborúk után egy másfél millió denarius értékű feketegyönggyel ajándékozta meg. Miután Caesar merénylet áldozata lett, az összeesküvők a nő házában gyűltek össze, de Servilia túlélte a második triumvirátus bosszú hadjáratát.

Miután Brutus meghalt, a nő Cicero barátjánál Titus Pomponius Atticus oltalmába húzta meg magát, majd később, természetes halállal hagyta itt a földi létet.

hs1.jpg

Marie WalewskaNapóleon szeretője: 1786-ban született meg a lengyel nemesasszony, Kiernoziában. Az első férje Colonna-Walewski, Athenasius bárója, akinek fiút szült, bár a rossz nyelvek szerint, a gyereknek nem a báró volt az apja.

Marie 1806-ban találkozott Napóleonnal. Azt nem tudni, hogy a sorsfordító találkozó Błonie-ben vagy Jabłonna-ban történt-e meg, de az biztos, hogy Napóleon helyben beleszeretett a nőbe, akit Varsóba kéretett.

A nő eleinte nem akart szeretőnek állni, de végül a francia Géraud Duroc parancsnok és pár másik lengyel arisztokrata meggyőzte, hogy bújjon be a férfi ágyába. Marie később azzal vigasztalta magát a memoárjában, hogy a hazája függetlenségéért tette, amit tett.

Marie és Napóleon kapcsolatát titokban tartották. Amikor a férfi áthelyezte a székhelyét a kelet-poroszországi Finckenstein-kastélyba, akkor a nő is vele ment.

1809-ben Bécsbe utaztak, ahol, a Schönbrun-kastély mellett szálltak meg, ám itt jött a bökkenő, ugyanis Marie terhes lett, ezért visszament Walewice-be, ahol megszülte a második fiát, Alexandre Josephet, aki a Colonna-Walewski nevet kapta.

Marie és Napóleon viszonya 1810-ben ért véget, amikor a férfi Párizsba költözött. Marie 1812-ben elvált a férjétől, majd a régi szeretője, Philippe Antoine d'Ornano mellett vetett horgonyt, amíg meg nem halt.

hs2.jpg

Boleyn AnnaVIII. Henrik szeretője majd felesége: Talán nincs is ember a Földön, aki ne ismerné szegény Boleyn Anna életét, ami 1507-ben kezdődött, amikor Thomas Boleyn, Rochefort grófja és a norfolki hercegnő leányaként világra jött.

Anna 18 évesen került az angol udvarhoz, mint Aragóniai Katalin, Henrik első feleségének udvarhölgye. A fiatal lánynak akadt egy-két kalandja, majd a királynak is megakadt a szeme rajta. Mivel VIII. Henrik sehogy sem tudta elérni, hogy a pápa érvénytelenítse a házasságát, amiért a felesége nem tudott fiú utódot szülni neki, ezért úgy intézte, hogy 1533. január 25-én titokban elvette a terhes Annát, akinek a családja egycsapásra felemelkedett.

Anna azonban csak I. Erzsébettel, a későbbi szűz királynővel ajándékozta meg a királyt, aki idővel ráunt a nőre. Amikor VIII. Henrik más szeretők után nézett, akkor rendszeressé váltak a viták, ami közben Anna hiába próbált újra teherbe esni.

1534-ben elvetélt, 1536-ban pedig halva született fiút hozott a világra, ezzel pedig beverte az utolsó szeget a koporsójába, ugyanis a király házasságtöréssel vádolta. A bíróság elé került Anna 1536-ban vesztette el a fejét.

hs3.jpg

Madame PompadourXV. Lajos szeretője: Párizsi születésű, törvénytelen leánygyermek volt Jeanne-Antoinette Poisson, Marquise de Pompadour, vagyis Pompadour márkinője (1721-1764), aki egy álarcos bálon vonta magára XV. Lajos figyelmét.

Alig egy hónappal a bál után, 1745 márciusában, Madame Pompadour a király első számú szeretőjévé vált, amiért márkinői rangot kapott. Madame Pompadour nem csak a szépségét használta arra, hogy az ujja köré csavarja a királyt, hanem az eszét is, ami vágott, mint a beretva.

A nő, más szeretőkkel ellentétbe, jó irányba terelte a királyt, ám ezzel rengeteg ellenséget szerzett, főleg azt követően, hogy komoly befolyást szerzett az udvarban, ahol beleszólhatott az állam- és külügyekbe. Madame Pompadour támogatta a művészeteket, valamint olyan híres embereket, mint Montesquieu, Rousseau vagy Voltaire.

Mivel a márkinő sem volt halhatatlan, ezért a szépsége és az egészsége is hanyatlásnak indult, ezért visszavonult a szeretői „foglalkozástól”, de örökre a király legjobb barátja maradt, sőt, ő volt, aki megszervezte XV. Lajos későbbi kalandjait.

hs4.jpg

Eva BraunHitler szeretője: Münchenben született Eva Braun, aki 17 évesen állt munkába Heinrich Hoffmann fotográfus boltjában. A férfi a náci párt hivatalos fényképésze volt, ezért Eva a stúdióban találkozott a nála 23 évvel idősebb Hitlerrel, 1929-ben.

Állítólag Eva azzal akarta magára vonni a férfi figyelmét, hogy kétszer is meg akarta ölni magát, ahogy Hitler exe tette, csak neki sikerült is véget vetnie az életének. 1936-ban Eva már fényképészként dolgozott, ezért többet találkozott Hitlerrel és bandájával.

Hitler komolyan azt hitte, hogy vonzó férfi a nők körében, a nőtlenségével pedig politikai népszerűségre hajtott, emiatt Evával soha nem mutatkozott együtt a nyilvánosság előtt. A nőnek külön szobája volt a Berghofban, a berlini rezidencián és a berlini bunkerben.

Amikor 1944. július 20-án Eva megtudta, hogy sikertelen merényletet hajtottak végre Hitler ellen, akkor levélben vallotta meg a férfinak, hogy az első találkozásuk után megesküdött, hogy mindenhova követni fogja, még a halálba is.

Eva tartotta magát az esküjéhez, hiszen 1945 áprilisában Berlinbe utazott, hogy együtt legyen Hitlerrel a Führer-bunkerben, majd akkor is a férfi mellett maradt, amikor a Vörös Hadsereg Berlin kapujában állt.

Április 28-ról 29-re virradó éjjel, szerény körülmények között, Eva és Hitler összeházasodott, majd jött a jól ismert utolsó felvonás, ugyanis április 30-án a pár elköszönt az alkalmazottaktól. Három óra harminckor lövés adta hírül, hogy Hitler halott. Eva addigra már ciánkapszulával vetett véget az életének.

hs5.jpg

Forrás: hir.ma; noiportal.hu

A bejegyzés trackback címe:

https://kepzeletvagyvalosag.blog.hu/api/trackback/id/tr5612638879

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása